Každoročně 31.12. marně sháním hezky vypadající odpočet půlnoci, který by se dal promítnout na plátno nebo jen zobrazit na obrazovce počítače či notebooku. Nakonec jsem se rozhodl nějaký si sám napsat. Výsledek je dostupný zde. Celá aplikace je opravdu jednoduše postavená na HTML a JavaScriptu, který se stará o zobrazení hodin a schování informace o fullscreenu po jeho zapnutí. Celý kód je možné nahlédnout pomocí funkce "Zobrazit zdrojový kód stránky". Testováno v prohlížečích Mozzila, Chrome, Opera a IE.
Pro prohlížení PDF dokumentů na platformě Android existuje nepřeberné množství aplikací. Ty jsou ale určeny pro smartphony či tablety, obecně pro masově rozšířená zařízení, která lze snadno ovládat dotykem prstu. Na Google Glass (GG) zatím zůstává oblast uživatelsky přívětivého zobrazování dokumentů značně nepokrytá. Zde jsou možnosti ovládání dotykem omezené, brýle samozřejmě lze ovládat dotykem na bočním panelu, ten ale zvládá rozpoznat pouze několik základních gest. Na následujících řádcích proto popíšu, jak zprovoznit prohlížeč .pdf souborů na GG a jak se vypořádat se specifickými vlastnostmi této platformy.
Před časem jsem si pořídil nový mikrofon pro domácí trénink a nahrávání. Nechtěl jsem kupovat drahý Shure SM 58 a tak jsem se rozhodl trochu experimentovat. Po asi hodinové návštěvě prodejny jsem nakonec koupil mikrofon AKG P3 S live za necelých 1200 Kč (MusicCity, leden 2013). Výrobcem je prezentovaný jako mikrofon pro snímání vokálů, akustických kytar a dechových nástrojů, což zní do jisté míry univerzálně. Protože mne mikrofon při následném testování vcelku mile překvapil (jinak bych ho šel vrátit či vyměnit), rozhodl jsem se o něm napsat krátkou recenzi.
Dostal se mi do rukou pasivní DI box od firmy Behringer, konkrétně krabička se jménem ULTRA-DI DI400P. DI boxy (z anglického direct injection) slouží pro připojení hudebního nástroje přímo do mixážního pultu. Zajišťují především patřičné impedanční přizpůsobení, převedení nesymetrického signálu na symetrický (více na wikipedii) a umožňují galvanické oddělení (odzemnění), tedy například zamezují vzniku efektu zvaného "zdvojená země". Konkrétně výše uvedenou krabičku lze pořídit za cenu okolo 600 Kč (k datu vydání článku) a mne zajímalo, zda cena odpovídá provedení a zda zařízení opravdu dělá to, co má. A proto jsem podrobil krabičku podrobnému zkoumání zvenku i zevnitř.
V minulém článku jsme nainstalovali a provedli základní nastavení webového serveru Apache, interpreta PHP a databázového serveru MySQL. Posledním krokem k získání základního programového vybavení serveru bude instalace FTP serveru pro snadnou správu souborového systému na serveru a instalace rozhraní phpMyAdmin pro snadnou správu databáze MySQL, nainstalované v minulém článku.